podjazdy dla niepełnosprawnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez STRADA&SEGNO   
Sobota, 07 Luty 2009 16:39
Połączenia rurowe - system EUROCLAMP
Według przepisów każdy budynek użyteczności publicznej powinien posiadać podjazd dla niepełnosprawnych.
Maksymalne nachylenie pochylni związanych z budynkiem nie może przekraczać 8% gdy pochylnia usytuowana jest na zewnątrz, oraz wysokość podjazdu jest w granicach do 50 cm. Jeżeli pochylnia jest dłuższa niż 9m powinna być podzielona na krótsze odcinki przy zastosowaniu spoczników o długości co najmniej 1,5m. Pochylnia winna mieć szerokość płaszczyzny ruchu 1,2m, a krawężniki powinny mieć wysokość co najmniej 7 cm gdzie odstęp między barierkami powinien mieścić się w granicach od 1 do 1,1 m.
Długość poziomej płaszczyzny ruchu na początku i na końcu pochylni powinna wynosić co najmniej 1,5m. Przestrzeń manewrowa na spoczniku związywanym z pochylnią przed wejściem do budynku powinna umożliwiać manewrowanie wózkiem inwalidzkim i otwieranie drzwi oraz mieć wymiary co najmniej 1,5 m x 1,5m.
Przy balustradach lub ścianach przyległych do pochylni, przeznaczonych dla ruchu osób niepełnosprawnych, należy zastosować obustronne poręcze umieszczone na wysokości 0,75m i 0,9m od płaszczyzny ruchu. Poręcze przy schodach i pochylni powinny być oddalone od ścian, do których są mocowane, co najmniej 0,05m. Poręcze przed początkiem i za końcem , należy przedłużyć o 0,3m oraz zakończyć w sposób zapewniający bezpieczne użytkowanie.
Wykonane z rur o śr. 48,3 mm, połączone złączkami EuroClamp. Złącza te są wykonane z ciągłego żeliwa. Technologia oparta na prostych inżynierskich pryncypiach, pod twardymi wymogami LS.O.5922 nadaje złączom opływowy kształt dla podkreślenia czystości linii rury i uniknięcia niebezpiecznych krawędzi. Wszechstronny zakres złączy dostarcza uniwersalności potrzebnej dla osiągnięcia dowolnego kształtu struktury. Prosty sześciokątny klucz jest jedynym narzędziem wymaganym dla uzyskania mocnego, sztywnego połączenia. Ocynkowane, wykonane z hartowanej stali i pokryte antykorozyjnym inhibitorem śrubowe połączenie jest sercem systemu EuroClamp.
- Podjazdy, podejścia dla niepełnosprawnych - 3 (pdf) 308 Kb
- Podjazdy, podejścia dla niepełnosprawnych - 2 (pdf) 358 Kb
- Podjazdy, podejścia dla niepełnosprawnych - 1 (.pdf) 551KB
  • Alternatywa do spawania

  • Najprostszy montaż- demontaż w każdej chwili

  • Pewne, stabilne i lekkie

  • Oszczędza czas i pieniądze

  • Duża trwałość, do dużych obciążeń

  • Bez potrzeby gwintowania, wiercenia, spawania- zwykły klucz sześciokątny jest jedynym narzędziem, potrzebnym do stworzenia tego stabilnego i sztywnego połączenia.

 Do poprawnego działania tej strony wymagana jest instalacja bezpłatnego programy Adobe Acrobat Reader. Program można ściągnąć klikając w logo.

Zmieniony: Czwartek, 25 Marzec 2010 13:52