Masa bitumiczna na zimno QPR 2000

Wysyłka w: 5 dni
Cena: 29,99 zł 29.99
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 24,38 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: mas/bit/nazimno

Opis

Mieszanka mineralno-bitumiczna na zimno QPR 2000

 Opis:

Mieszanka mineralno-bitumiczna na zimno o uziarnieniu 0-8 mm i 0-10 mm wytwarzana jest z mieszaniny kruszywa łamanego, a także modyfikowanego lepiszcza asfaltowego. Kruszywo łamane otoczone jest modyfikowanym asfaltem upłynnionym AUM 2000. Masa bitumiczna jest urabialną mieszanką barwy czarnej, nie wykazującą tendencji do spływania lepiszcza z kruszywa.

Mieszanka mineralno-bitumiczna – zastosowanie:

Masa bitumiczna zwana też asfaltem na zimno doskonale sprawdza się w przypadku wykonywania napraw i remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych i z betonu cementowego, wypełniania przestrzeni wokół kanałów i płyt, a także przepustów kablowych i dylatacji. Mieszanka mineralno-bitumiczna na zimno doskonale nadaje się do miejscowego wyrównywania i profilowania nawierzchni dróg oraz chodników. Możliwość stosowania w temperaturach od -20 do +40oC.

Sposób aplikacji masy bitumicznej:

 • Naprawianą powierzchnię należy uprzednio oczyścić z wszystkich elementów luźnych, które się na niej znajdują – piasek, luźne fragmenty nawierzchni, pył. Gruntowanie nie jest obligatoryjne, ale jeżeli ubytek występuje na nawierzchni betonowej, albo w starej wysuszonej nawierzchni asfaltowej, wówczas przed wypełnieniem asfaltem na zimno zalecane jest zagruntowanie gruntownikiem bitumicznym.
 • Remontowany ubytek należy wypełnić mieszanką mineralno-bitumiczną i zagęścić – najlepsza w tym celu będzie płyta wibracyjna, lub dowolny ubijak mechaniczny lub ręczny (jeżeli nie posiadasz profesjonalnego sprzętu, możesz kilkukrotnie przejechać po wypełnionym miejscu ciężkim samochodem, miejsce koło miejsca).
 • Jednowarstwowe wypełnienie masą bitumiczna nie powinno przekraczać 5 cm głębokości. Głębsze ubytki należy wypełniać stopniowo warstwami, każdą zagęszczając – tylko w taki sposób uzyskamy prawidłowe zagęszczenie. Warstwy można wbudowywać bezpośrednio jedna po drugiej.
 • Podczas napraw przeprowadzanych w zimowych warunkach (w temperaturze poniżej 0°C) przed zastosowaniem mieszanki mineralno-bitumicznej należy przenieść ją na kilka- kilkanaście godzin do ciepłego, ogrzewanego pomieszczenia. Dzięki temu, masa bitumiczna będzie bardzie plastyczna.
 • Wypełnienie ubytku należy wykonać w taki sposób, aby zaraz po zagęszczeniu asfalt na zimno wystawał ok. 3-5 mm nad poziom nawierzchni. Przez pierwsze dni eksploatacji masa będzie ostatecznie dogęszczana poprzez nacisk przejeżdżających pojazdów. Po kilku dniach naddatek zostanie dogęszczony na tyle, że nawierzchnia stanie się płaska, a ubytek zostanie całkowicie i dokładnie wypełniony.

Asfalt na zimno – cechy / zalety:

 • produkt gotowy i łatwy do wbudowania,
 • naprawiane miejsce można użytkować bezpośrednio po zakończeniu prac,
 • dobra przyczepność do podłoży mineralnych i bitumicznych,
 • duża odporność na starzenie się zarówno produktu, jak i wykonanej naprawy.
 Opakowanie:
 •  worek foliowy szczelny, 25 kg
 Zużycie materiału / Wydajność:
 •  1 worek 25 kg wystarczy do wypełnienia ubytku o powierzchni 1m2 na głębokości ok. 1,0 cm
 Przechowywanie:
 • Worki z mieszanką mineralno-bitumiczną na zimno powinny być składowane w chłodnym, zacienionym miejscu, z dala od ognia i wysokiej temperatury. W takich warunkach produkt może być przechowywany bez utraty właściwości przez 12 miesięcy.

 

 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl