B1 Zakaz ruchu w obu kierunkach

Wysyłka w: 5 dni
Cena: 71,96 zł 71.96
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 58,50 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Kod produktu: B1

Opis

Znak drogowy B-1 "zakaz ruchu w obu kierunkach", stosuje się w celu zamknięcia odcinka drogi dla ruchu wszelkich pojazdów.

Przyczynami zamknięcia ruchu na drodze może być m. in.: prowadzenie robót w pasie drogowym; zły stan techniczny nawierzchni zagrażający bezpieczeństwu ruchu (uszkodzenie jezdni czy mostu); przeznaczenie danego odcinka do innych celów niż ruch pojazdów; przeznaczenie drogi do ruchu tylko określonych pojazdów np. autobusów komunikacji miejskiej czy taxi.

W przypadku odstępstw od zastosowania znaku B1 „zakaz ruchu w obu kierunkach”, należy umieścić tabliczkę informacyjną o stosownej treści, np.: „Nie dotyczy mieszkańców”, „Nie dotyczy służb miejskich i taxi”, „Nie dotyczy zaopatrzenia” itp.

Jeżeli znak zakazu B-11 „zakaz ruchu w obu kierunkach” zamontowany jest na wylocie ze skrzyżowania, to na wlotach pozostałych dróg należy zastosować znaki zakazu B-21 „zakaz skręcania w lewo” i B-22 „zakaz skręcania w prawo”, znaki nakazu od C-1 do C-8 lub znaki F-6.
W sytuacji, gdy pod znakiem B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach” umieszczono tabliczkę „Nie dotyczy…”, to pod zastosowanymi znakami dopełniającymi (zakazu lub nakazu) należy również umieścić tabliczki z taką samą treścią.

Tarcza znaku B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach”  wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej gr. 1,25 mm, malowanej proszkowo z podwójnie zagiętymi krawędziami. Lico znaku wyklejone jest folią odblaskową typu 1 lub 2.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl